Proszę czekać...
Tablice rejestracyjne, czyli jak w łatwy i szybki sposób stracić 500 zł

Tablice rejestracyjne, czyli jak w łatwy i szybki sposób stracić 500 zł

Temat nieczytelnych tablic rejestracyjnych spada co roku z pierwszym poważniejszym śniegiem. Wraz z nowym prawem, o którym wspominamy w jednym z poprzednich artykułów, weszła w życie drastyczna podwyżka mandatów drogowych. Okazuje się, ze od teraz nieczytelna tablica będzie kosztować nieuważnego kierowcę nie 100 zł, jak dotychczas, a okrągłe 500 zł. Chciałoby się zażartować z 500+, ale temat okazuje się bardziej złożony.

Czytaj dalej
5 błędów popełnianych przy wymianie kół

5 błędów popełnianych przy wymianie kół

Rosnące ceny w serwisach wpływają na to, że coraz więcej osób decyduje się na zakup stalowych felg na zimę i samodzielną wymianę kół z letnich na zimowe. Taka inwestycja potrafi się zwrócić już po niecałych 2 latach, dlatego sądzimy, że takich kierowców będzie przybywać. Zmiana koła nie jest niczym skomplikowanym i każdy kierowca powinien umieć to zrobić, przede wszystkim w sytuacji awaryjnej, gdy...

Czytaj dalej
Kradzież aut - czym jest metoda na ‚walizkę’ lub ’na śpiocha’ i jak się przed nią ustrzec?

Kradzież aut - czym jest metoda na ‚walizkę’ lub ’na śpiocha’ i jak się przed nią ustrzec?

Przede wszystkim pilnować gdzie się odkłada kluczyk. Wybierz miejsce znajdujące możliwie najdalej od ścian elewacyjnych tak, aby zmaksymalizować odległość od podwórka, w ten sposób utrudnisz złodziejom nasłuchanie sygnału kluczyka przez ścianę domu lub biura. 

Jeśli posiadasz inteligentny i bardziej rozbudowany kluczyk z możliwością zmiany ustawień zawsze wyłączaj funkcję hotkey poza domem (praca, zakupy, wypoczynek, itp.). Coraz więcej producentów aut oferuje taką możliwość. 

W Internecie z łatwością można znaleźć specjalny pojemnik lub etui na kluczyk, które zagłuszają sygnał. Mało to poręczne a tym bardziej estetyczne, ale jako domowy futerał sprawdza się wyśmienicie. Posiadacze kart zamiast kluczyka mają łatwiej, ponieważ takie zagłuszające etui prezentuje się bardziej elegancko i skutecznie chroni kartę przed zarówno skanowaniem, jak i zużyciem. 

Czytaj dalej
Kradzież aut - czy jest się czego bać?

Kradzież aut - czy jest się czego bać?

Motoryzacja charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem, więc nie powinno dziwić, że ochoczo chłonie wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Wraz z nowymi generacjami samochodów ich producenci prześcigają się w zaoferowaniu jak największej ilości systemów ułatwiających nie tylko jazdę, ale często też samą obsługę auta, jak np. coraz bardziej inteligentny centralny zamek. Zmianom i modernizacjom ulega prawie każde rozwiązanie, ale stałe jest jedno - zagrożenie ze strony złodziei samochodów. W Polsce kradzieżą aut para się po kilkanaście grup przestępczych w każdym większym mieście i wszyscy są zgodni w jednej kwestii: nie da się w 100% zabezpieczyć auta przed kradzieżą. Jak złodziej się uprze, to prędzej czy później je zwędzi, a właścicielowi zostanie po nim tylko wspomnienie, kilka zdjęć i wojna z ubezpieczalnią. 

Czytaj dalej
Punkty karne - co warto o nich wiedzieć?

Punkty karne - co warto o nich wiedzieć?

Punkty karne to narzędzie wprowadzone do walki z piratami drogowymi na polskich drogach w 1993 roku. Aby mogło spełniać swoją rolę, musiało zostać wyposażone w bezlitosny i nienegocjowalny taryfikator punktów karnych. Dzięki temu bardziej brawurowi kierowcy muszą częściej ściągać nogę z gazu, ale problem w tym, że przy odrobinie pecha każdy może w parę miesięcy dorobić się dwucyfrowego stanu konta. Na szczęście istnieje sposób na zmniejszenie ilości punktów, lecz jak wszystko, co związane z urzędami, nie jest darmowy.

Czytaj dalej